Szukaj na tym blogu

piątek, 24 czerwca 2016

Nowości na targach intersolar 2016

Za nami największe targi fotowoltaiczne w Europie Intersolar 2016. Mimo iż są one o polowę mniejsze niż w latach 2012-2013 to jednak ciągle przyciągają ponad 1000 wystawców i dziesiątki tysięcy zwiedzających, a wiele firm czeka z premierami produktów, aby po raz pierwszy pokazać je na tych targach.

Krótka relacja wideo z targów intersolar 2016W ostatnich latach najwięcej nowości można zaobserwować w zakresie systemów gromadzenia energii często zintegrowanych z instalacjami fotowoltaicznymi. Pojawiają się nowe koncepcje oparte o akumulatory wysoko napięciowe jak i nisko napięciowe. Dedykowane do wybranych falowników jak również bardziej uniwersalne. Magazyny oparte o ogniwa litowo jonowe głównie są przygotowywane do instalacji w domach lub małych firmach (takie rozwiązanie premiuje niemiecka ustawa OZE). Można także spotkać rozwiązania dedykowane do skali przemysłowej. 

Domowy magazyn energii o pojemności 10 kWh


Przemysłowy magazyn energii o pojemności 500 kWh


Wśród modułów PV wyraźnie widać upowszechnianie się technologii PERC szczególnie w zakresie ogniw mono. Bardzo wielu producentów prezentowało moduły o mocy 300 Wp przy klasycznych wymiarach (1,65m x0,99m). Liderzy technologii osiągają już 320 Wp w mono PERC. Jest to moc do tej pory możliwa do osiągnięcia w masowej produkcji tylko przez technologią all back kontakt.


Moduły LG mono PERC wykonane w technologii smart wire
 W przypadku falowników zdecydowanie największą nowością był prezentowany falownik SolarEdge w technologii HD-wave przeszło 2 razy mniejszy i lżejszy o imponującej sprawności 99%. Co więcej zawiera on 16 razy mniej magnetyków a funkcje elementów mechanicznych przejęła elektronika. Wszyscy liczymy że zgodnie z zapowiedziami HD-wawe zobaczymy końcem roku w regularnej sprzedaży i w zapowiadanej niższej cenie. 

Falownik HD-wave Solaredge

Targi intersolar to także niewątpliwie wyjątkowa atmosfera oraz miejsce tworzenia biznesu PV.

Wejście na targi IntersolarPrześlij komentarz