Szukaj na tym blogu

sobota, 12 grudnia 2015

Na co zwrócić uwagę przy wyborze instalacji PV poza ceną

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością i coraz więcej ofert trafia do internetu. Przy wyborze oferty dobrze zrucić uwagę na kilka kwestii poza samymi urządzeniami jakie wchodzą w skład zestawu oraz ich ceną. 
  1. Przed zakupem poproś o wizytę doradcy technicznego celem zweryfikowania czy wybrana moc zmieści się na dachu a warunki techniczne pozwolą na przyłączenie wybranej mocy.
  2. Wyraźnie ustal sposób montażu, sposób prowadzenia kabli i lokalizację falownika 
  3. Cena instalacji zależy także od pokrycia dachu i miejsca montażu a nie tylko do mocy i jakości urządzeń. Jeżeli w twoim przypadku montaż będzie łatwy i szybki możesz spróbować wynegocjować rabat.  
  4. Do uzysków energii z instalacji podchodź ostrożnie w ofertach podawane są często wartości zawyżone. 
  5. Zwróć uwagę co w chodzi w skład oferty czy oprócz urządzeń i montażu wykonawca przygotuje projekt, schemat jednokreskowy, wykona pomiary określone normą, przygotuje dokumentację do zakładu energetycznego. 
  6. Przy wyborze oferty premium żądaj usługi premium także rozszerzonych pomiarów w tym badania kamerą termowizyjną i pomiar krzywych prądowo napięciowych - co pozwala określić rzeczywistą wydajność instalacji.

http://ekofachowcy.pl/
Prześlij komentarz