Szukaj na tym blogu

niedziela, 5 kwietnia 2009

Nowe informacje o EEStor

Nie tak dawno na SOLARISie pisałem o tajemniczej teksańskiej firmie EEStor. Mino, że dalej nikt nie widział ich tajemniczego superkondensatora EESU(dla przypomnienia 10 razy większa pojemność niż akumulatory ołowiowo-kwasowe przy 1/10 wagi i połowie ceny) firma prowadzi współpracę z Lockheed Martin, GM oraz Zenn. Zwłaszcza informacje od tej ostatniej firmy są bardzo interesujące.

Zenn
jest kanadyjską firmą produkującą elektryczne samochody jak donosi autobloggreen.com ich nowy model cityZENN zapowiadany na koniec 2009 będzie zasilany osławionym EESU firmy EEStor. Samochód będzie miał zasięg 400km maksymalną prędkość 125km/h a naładować będzie go można w mniej niż 5 minut(oczywiście na stacji szybkiego ładowania). Na uwagę zasługuje fakt że superkondensatory w przeciwieństwie do akumulatorów są urządzeniem zamontuj i zapomnij. Mają praktycznie nieograniczoną żywotność i w minimalnym stopniu podlegają zjawisku samo rozładowania. Produkowane są z nietoksycznych i bezpiecznych materiałów.

Współpraca Zenn i EEStor poszła jeszcze dalej. Obie firmy pracują nad bez emisyjnym napędem dla samochodów osobowych który będzie sprzedawany OEM-owo pod nazwą zennergy. Wygląda na to że EEStor sprzedał wyłączność firmie Zenn na komercjalizację systemu gromadzenia energii EESU w samochodach osobowych do 1400 kg.

Czas wkrótce pokarze czy Zeen kupił kota w worku czy technologię która może zmienić obraz motoryzacji i OZE.

Wywiad z Ianem Cliffordem prezesem ZENN

http://watch.bnn.ca/the-close/april-2009/the-close-april-14-2009/#clip161057


Dane o napędzie EESU/ZENERGYPrześlij komentarz