Szukaj na tym blogu

wtorek, 16 grudnia 2008

Tesla w TopGear


Sami oceńcie czy EV mogą być alternatywą - test Tesla Roadster w Top Gear

6 komentarzy:

 1. BBC się wściekło i zablokowało materiał. Proponuję pójść do źródła.
  Teslamotors
  Powierzchowne informacje, lecz i tak imponujące.
  Chyba dokonano jakiegoś przełomu w trwałości akumulatorów litowych. Trwałość określona na 160 000 km. To czterokrotny obwód Ziemi!

  OdpowiedzUsuń
 2. A o co niby wściekła się BBC ??

  Ja o tesli pisałem prawie rok temu jak wyszedł pierwszy model

  Tesla roadster
  polecam tez ciekawy portal o ev

  samochody elektryczne

  OdpowiedzUsuń
 3. BBC jest bardzo wrażliwa na naruszenie praw autorskich. TopGear to jeden z ich okrętów flagowych, ze względu na ogromną oglądalność.

  OdpowiedzUsuń
 4. BBC zamiast zrobić z tego sobie darmową reklamę to Walczy z filmem niczym don kichot z wiatrakami. Film pewnie jest już ze setki razy skopiowany :) Poza tym jest to tylko fragment a nie całość programu

  lukas

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeremy Clarkson nie przepada za ekologicznymi pojazdami i jak pokazuje ten program nie jest bezstronny w swojej prezentacji. Tesla twierdzi, że baterie nie wyczerpały się już po kilku jazdach próbnych. Jeremy nie wspomniał też, że akumulatory Tesli mogą być podładowane szybciej za pomocą specjalnej ładowarki. Polecam link poniżej: byhttp://www.autobloggreen.com/2008/12/16/tesla-clarifies-some-of-top-gears-mischaracterizations

  Podobnie było kiedyś z Priusem gdzie J.C. 'wykazał', że ten pojazd nie jest zbyt ekologiczny. W wyścigu z BMW (diesel) Prius zużył więcej paliwa. Jak J.C. z pewnością wie, Prius sprawdza się szczególnie w jeżdzie po mieście gdzie hamulce stosowane częściej odzyskują część energii.
  http://www.treehugger.com/files/2008/07/top-gear-prius-hybrid-bmw-m3-video-wrong.php
  Nie krył swego rozczarowania gdy w wyścigu po Londynie rower okazał się szybszym środkiem lokomocji od prowadzonej przez niego po Tamizie super szybkiej motorówki o 4x4 nie wspominając.

  OdpowiedzUsuń
 6. niezależnie czy ekologiczne czy nie Clarkson rzadko jest obiektywny. W mojej ocenie to olbrzymi sukces Tesli że trafiła do tak bardzo popularnego programu - wiele osób dzięki temu zobaczyła że elektrycznie pojazdy to nie tylko wózki golfowe.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze zawsze są mile wdziane pod warunkiem że są w jakiś sposób związane z tematem i nie są reklamą urządzenia lub usługi.

Jeżeli chcesz zamieścić link "klikalny" użyj kodu HTML

<a href="długi_link"> jakaś_nazwa</a>
(z zachowaniem cudzysłowu)


Jeżeli nie posiadasz konta na Blogerze i zamieszczasz anonimowy komentarz podpisz się